2008 All Nations Skate Jam Winners

Ages 6-12 Beginner

1st – Rowan Thunder (Tamaira)
2nd – Brayden Lowery
3rd – Johnny Archibeque
4th – Michael Sanchez
5th – Moisses Raidor

Top Native- Rowan Thunder (Tamaira)

Ages 6-12 Intermediate

1st – Stone Bennett
2nd – Larronce Black (Navajo)
3rd – Zion Miller
4th – Lewis Morales
5th – Augustin Lerma (Agua Caliente)

Top Native – Larronce Black (Navajo)

Ages 13-17 Beginner

1st – Neil S.
2nd – Keenan Smith
3rd – Justin Guthrie (Cherokee)
4th – Nathan Bartoshevich
5th – James Tenorio (San Felipe Peublo)

Top Native – Justin Guthrie (Cherokee)

Ages 13-17 Intermediate

1st – Rowan Thunder (Tamaira)
2nd – Brayden Lowery
3rd – Johnny Archibeque
4th – Michael Sanchez
5th – Moisses Raidor

Top Native – Rowan Thunder (Tamaira)

Ages 6-12 Intermediate

1st – Stone Bennett
2nd – Larronce Black (Navajo)
3rd – Zion Miller
4th – Lewis Morales
5th – Augustin Lerma (Agua Caliente)

Top Native – Larronce Black (Navajo)

Ages 13-17 Beginner

1st – Neil S.
2nd – Keenan Smith
3rd – Justin Guthrie (Cherokee)
4th – Nathan Bartoshevich
5th – James Tenorio (San Felipe Peublo)

Top Native – Justin Guthrie (Cherokee)

Ages 13-17 Intermediate

1st – Zaltin Leon (Sap Town)
2nd – Pepe Nery
3rd – Julian Chavez (Azteca)
4th – Devin Lenahan (Ute)
5th – Etienne Archila (Azteca)

Top Native – Zaltin Leon (Sap Town)

Ages 18 and up Beginner

1st – Ross Rodniavez
2nd – Aaron Lawrence
3rd – Emerson Coriz (San Domingo)
4th – Micheal Aranda
5th – Brannon Yazzie (Dine/Navajo)

Top Native – Emerson Coriz (San Domingo)

Ages 18 and up Intermediate

1st – Johnny Gomez
2nd – Eric Nation
3rd – RJ Gohr
4th – Alvaro Urzna
5th – James Petti John

Top Native – Ryan Washington (Souix)

Women’s Open

1st – Valentina Gonzalez
2nd – Shelby Marquez (Metiso)
3rd – Lola Lana Osborne (WSB)
4th – Razelle Benally (Oglala/Dine)
5th – Tasha Hartings (White Mnt. Apache)

Top Native – Shelby Marquez (Metiso)

Open Advanced

1st – Dan Curillo
2nd – Bryant Chapo (Navajo)
3rd – Brian Jackson
4th – Bryce Lstor
5th – Mitchell Delacruz

Top Native – Bryant Chapo

Open Bowl

1st – Chris Hamilton
2nd – Dan Carreiro (Souix)
3rd – Pepe Nery
4th – Nick Bratko
5th – Stone Bennett

Top Native – Dan Carreiro (Souix)